- M18 FUEL Pole Saw w/ QUIK-LOK (3016-80PS)
- Owner's Manual
Warranty
- 1 Years Limited Factory Warranty
- 30 Day Satisfaction Guaranteed
POWERSTATE™
BRUSHLESS MOTOR
- Uniquely engineered for the demands of each tool
- Perfectly optimized for a balance of performance, portability, and productivity
- top-grade rare earth materials
Specifications
| SKU | 3016-80PS |
| Brand | milthtwaukee |
| Volts | 18V |
| Power | Cordless |
| Length | 80 in. |
| Width | 4.5 in. |
| Height | 5.5 in. |